System adaptacyjny osłon zewnętrznych przeznaczony jest do budynków istniejących, wykończonych, otynkowanych. Roleta dzięki estetyce wykonania może być również elementem dekoracyjnym budynku. W tym systemie oferujemy do wyboru trzy rodzaje skrzynek: skrzynki kanciaste SK, półowalne SKO-P i SKO oraz ćwierćowalne SKP. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, wprowadziliśmy systemy owalne. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką wraz z zaokrągloną nakładką na prowadnicę aluminiową. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru. Pancerz zwijany jest do skrzynki aluminiowej zamontowanej na ścianie lub do ościeżnicy okna. Kurtyna rolety zewnętrznej ma za zadanie zabezpieczenie pomieszczenia przed włamaniem oraz dewastacją okien i drzwi. Wykonana jest z profilu aluminiowego wypełnionego pianką poliuretanową, pełniącą jednocześnie funkcję wygłuszenia i izolacji termicznej. Dodatkowym atutem systemów adaptacyjnych jest jego dostępność w szerokiej palecie kolorów RAL dających możliwość doboru najodpowiedniejszego koloru. W skrzynce razem z roletą może być zintegrowana moskitiera rolowana. Stosuje się wtedy specjalne dwukomorowe prowadnice umożliwiające niezależne działanie pancerza rolety i siatki przeciwinsektowej. Moskitiera montowana jest między pancerzem a oknem.

System adaptacyjny

 

SK

 SK. Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej przytwierdzonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal, Spełniającej oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety systemu Hanarol stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie; pozwalają obniżyć w znacznym stopniu koszty ogrzewania zimą, latem natomiast, gdy świeci słońce a na zewnątrz panuje wysoka temperatura, zapewnią przyjemny chłód oraz półmrok dający odpoczynek zmęczonym oczom. Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów Hanarol opracowuje różnorodne konstrukcje systemów rolet. Chcąc rozszerzyć funkcjonalność rolet, wprowadziliśmy do swojej oferty rolety zintegrowane z siatką przeciwinsektową. Proponowany system, obok już wcześniej znanych zalet, posiada kolejny walor, a mianowicie, zabezpieczenie wnętrza pomieszczenia przed owadami. Obydwa elementy tego systemu, czyli pancerz rolety i siatka przeciwinsektowa, mogą być używane niezależnie. Wnętrze Państwa domu zyskuje w ten sposób dodatkową ochronę, jednocześnie podnosząc komfort i bezpieczeństwo. Do budowy rolet oferujemy szeroką gamę profili, a także wiele optymalnych rozwiązań sterowania roletami. W naszej ofercie znajdą Państwo: napędy ręczne, mechanizmy półautomatyczne oraz napędy elektryczne wraz z systemami sterującymi, które pozwolą komfortowo obsługiwać rolety. Bogata kolorystyka rolety ożywi każdą elewację budynku czyniąc ją bardziej atrakcyjną. Wyprodukowane na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych profile cechuje duża precyzja wykonania. Wszystkie elementy pokrywane są farbami o bardzo dobrej trwałości kolorów i zwiększonej wytrzymałości na ścieranie. Odporne na niszczące oddziaływanie czynników atmosferycznych powłoki sprawiają, że po wielu latach użytkowania Państwa rolety zachowają w pełni swoje walory estetyczne i użytkowe. Perfekcyjna obróbka materiału i regularne badania jakości dają pewność, że wyrób końcowy będzie w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, a zakupione przez Państwa rolety będą dobrą inwestycją na wiele lat.

 

SKP

System adaptacyjny SKP - roleta przeznaczona zarówno do montażu na ścianę jak i we wnęce do okna. Skrzynka systemu posiada charakterystyczny ćwierćowlany lub pół owalny kształt.
Możliwość wykonania rolety do 2m szerokości i 2,5m wysokości zintegrowanej z moskitierą rolowana SK MKT.
Roleta może być wykonana w zależności od jej gabarytów w skrzynce 137mm,165mm,180mm,205mm przy użyciu profilu roletowego od PA39,PA40,PE41,PE55,PEK52,PA45,PA52 do PA55.
Rodzaj prowadnic dopasowany w zależności od zastosowanego profilu roletowego i gabarytów rolety.

 

SKO-P

System rolet przeznaczony do budynków już istniejących, wykończonych, otynkowanych. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej zamontowanej do ściany lub w ramy okna. Pancerz rolety zewnętrznej wykonany jest z profilu aluminiowego wypełnionego pianką poliuretanową. Pełni funkcję ochrony przed hałasem, oraz warunkami atmosferycznymi i jednocześnie zabezpieczenia pomieszczenia przed dewastacją okien i drzwi.

Sprawdzona i niezawodna technika sterowania rolet w połączeniu z elegancką i nowoczesną skrzynką i zaokrąglonymi nakładkami na prowadnice tworzą system spełniający oczekiwania klientów poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Skrzynka jest elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. Dodatkowym atutem tego systemu jest jego dostępność w szerokiej palecie kolorów RAL dających możliwość doboru najodpowiedniejszego koloru. Dzięki systemowi SKO-P  mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualny charakter.

W skrzynce razem z roletą może być zintegrowana moskitiera rolowana. Stosuje się wtedy specjalne dwukomorowe prowadnice umożliwiające niezależne działanie pancerza rolety i siatki przeciwinsektowej. Moskitiera montowana jest między pancerzem a oknem. Pozwala to na jej obsługę od środka pomieszczenia nawet przy opuszczonej rolecie.

SKO

Nowatorski system rolet antywłamaniowych skierowany jest do osób, dla których istotne znaczenie ma zapewnienie najbliższym bezpieczeństwa. Wzmocniona konstrukcja prowadnic (PPW 80 i PPW 90), pancerz wykonany z ekstradowanego profilu (PE 55), wzmocnienie listwy dolnej (W-LDG 55/W) oraz dwa systemy zabezpieczeń (WB i LDG 55/W) – to idealne rozwiązanie łączące w sobie mocną, trwałą i zamkniętą osłonę z estetycznym wykonaniem oraz komfortem obsługi.

Roleta antywłamaniowa poddana została badaniom w akredytowanym laboratorium, gdzie zgodnie z PN-EN 1627:2011 uzyskała 3 klasę odporności na włamanie (RC 3).

Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych jak i podtynkowych.

System podtynkowy

 System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża obiektu. Jest optymalnym rozwiązaniem dla projektantów i budowniczych. Skrzynka roletowa montowana jest w warstwie docieplenia natomiast. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Natomiast pozostałe, widoczne elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki temu mogą być dopasowane do każdej elewacji wedle uznania klienta. System SP-E wkomponowany w elewację budynku stanowi jej integralną część a jednocześnie nie naruszając bilansu energetycznego budynku. Nowoczesna konstrukcja skrzynki pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników. Oferujemy również wersję z rolowaną siatką przeciwinsektową MKT, która w porze letniej umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

SP-E

System podtynkowy SP-E to roleta przeznaczona do montażu we wnęce do okna.
Przeznaczona do nowo wznoszonych budynkach jak i w obiektach już istniej ących po dokonaniu zmian w obrębie nadproża.
Możliwość wykonania rolety do 2m szerokości i 2,5m wysokości zintegrowanej z moskitierą rolowana SK MKT.
Roleta może być wykonana w zależności od jej gabarytów w surowej skrzynce z rewizją dolną od zewnątrz w kolorach standard i drewnopodobnych 137mm, 165mm, 180mm, 205mm przy użyciu profilu roletowego od PA39, PA40, PE41, PE55, PEK52, PA45, PA52 do PA55.
Rodzaj prowadnic dopasowany w zależności od zastosowanego profilu roletowego i gabarytów rolety.
Rolety mogą być wykonane w wersji ręcznej i elektrycznej, w dodatkowej opcji z zabezpieczeniem przed podniesieniem pancerza z zewnątrz,  wyposażone w rygle automatyczne w przypadku rolet ręcznych,
i w wieszaki blokujące w opcji elektrycznej. W przypadku jedynego wejścia do pomieszczenia opcja sprężyna z zamkiem baskwilowym.
Duży wybór kolorów standardowych , do dyspozycji również kolory drewnopodobne i specjalne za dopłatą  jak i możliwość lakierowania pozostałych elementów rolety oprócz pancerzy i skrzynki ,
która jest pod zabudowę metodą proszkową na wybrany kolor ral.

System nadprożowy

 

SKN

System nadprożowy SKN to roleta przeznaczona do montażu we wnęce do okna ,kaseta jest gotowym elementem budowlanym. Przeznaczona do nowo wznoszonych budynkach.
Skrzynka rolety wbudowana w miejscu nadproża, koniecznie uwzględnić na etapie projektu budynku.
Kaseta wykonana specjalnej technologii " twardego styropianu" odznacza się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną.
Roleta może być wykonana w zależności od jej gabarytów w skrzynce z rewizją dolną od wewnątrz pomieszczenia w kolorze białym w rozmiarze 240x250mm, 300x300mm lub 365x300mm przy użyciu profili roletowych PA39, PA40, PA45, PA52 bądź PA55.
Rodzaj prowadnic dopasowany do zastosowanego profilu roletowego i gabarytów rolety. Prowadnice aluminiowe w kolorach standardowych i drewnopodobnych. Możliwość lakierowania prowadnic aluminiowych na dowolny kolor z palety RAL. Rolety mogą być wykonane w wersji ręcznej i elektrycznej w dodatkowej opcji z zabezpieczeniem przed podniesieniem pancerza z zewnątrz wyposażone w rygle automatyczne w przypadku rolet ręcznych i w wieszaki blokujące w opcji elektrycznej. W przypadku jedynego wejścia do pomieszczenia opcja sprężyna z zamkiem baskwilowym. Profil pancerza w dużym wyborze kolorów standardowych, do dyspozycji również kolory drewnopodobne i specjalne za dopłatą.

System nadstawny

 

SKT

System nadstawna SKT to roleta przeznaczona do montażu we wnęce do okna ,kaseta nakładana na okno. Przeznaczona do nowo wznoszonych budynkach jak i w obiektach już istniejących po dokonaniu zmian w obrębie nadproża. Skrzynka rolety wbudowana pod nadprożem , koniecznie uwzględnić na etapie projektu budynku w przeciwnym razie konieczne jest obniżenie okna o wysokość zastosowanej skrzynki. Możliwość wykonania rolety do 2m szerokości i 2,5m wysokości zintegrowanej z moskitierą rolowana SKT MKT. Roleta może być wykonana w zależności od jej gabarytów w skrzynce PVC z rewizją dolną lub czołową od wewnątrz pomieszczenia w kolorach standard i drewnopodobnych w rozmiarach 170x230mm, 210x230mm, 240x255mm przy użyciu profilu roletowego PA39, PA40, PA45, PA52 bądź PA55. Skrzynki PVC w bieli i ciemnym brązie w standardzie , elementy skrzynki w renolitach za dopłatą. Rodzaj prowadnic dopasowany do zastosowanego profilu roletowego i gabarytów rolety. Prowadnice PVC w bieli i ciemnym brązie w standardzie; pozostałe w renolitach za dopłatą. Możliwość zastosowania prowadnic aluminiowych , które można polakierować na dowolny kolor z palety RAL. Rolety mogą być wykonane w wersji ręcznej i elektrycznej w dodatkowej opcji z zabezpieczeniem przed podniesieniem pancerza z zewnątrz wyposażone w rygle automatyczne w przypadku rolet ręcznych i w wieszaki blokujące w opcji elektrycznej. W przypadku jedynego wejścia do pomieszczenia opcja sprężyna z zamkiem baskwilowym. Profil pancerza w dużym wyborze kolorów standardowych, do dyspozycji również kolory drewnopodobne i specjalne za dopłatą.